Emre Aydın&Tokio Hotel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emre Aydın&Tokio Hotel

Emre Aydın&Tokio Hotel Fan Club

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

felsefik sözler

YazarMesaj
medusa
Üye
Üye
medusa

felsefik sözler Empty
MesajKonu: felsefik sözler   felsefik sözler EmptySalı Tem. 06, 2010 3:17 pm

"bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir."Kaynakwh: felsefik sözler Smiley

"Bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder."
(İbni Sina)

"Öyle horozlar var ki, öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar."
(L. Dumont)

"Duygularınıza dikkat edin
davranışlarınıza dönüşür...
Davranışlarınıza dikkat edin
alışkanlıklarınıza dönüşür...
Alışkanlıklarınıza dikkat edin
değerlerinize dönüşür...
Değerlerinize dikkat edin
karakterinize dönüşür...
Karakterinize dikkat edin
kaderinize dönüşür... "
(Mahatma GHANDI)

"Ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.
Ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki BİLGİ, sende iki BİLGİ olur."
(KONFİÇYUS)

* Mutluluğun formülü, gerektiğinde önemsiz şeylerle meşgul olabilmektir. - Edward Newton

* Mutluluk daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter. - George Sand =)=)=)=) (tanıdık bi sözcük hatıram var Very Happy)
* Kim ne derse desin, mutlu insanın en mutlu anı, uykuya daldığı andır ve mutsuz bir insanın en mutsuz anı, uykudan uyandığı andır. İnsan hayatı, bir tür hata olmalı. - Arthur Schopenhauer

* Doğuştan gelen tek bir yanılgı vardır. O da mutlu olmak için burada olduğumuzu sandığımızdır. - Arthur Schopenhauer

* Mutlu bir hayat olanaksızdır; insanın başarabileceği en iyi şey kahramanca bir hayattır. - Arthur Schopenhauer

felsefik sözler
1 sayfadaki 1 sayfası